გაკვეთილის გეგმა
მასწავლებლის სახელი,
გვარი,პირადი ნომერი: ია კეშელავა
46001007441
საგანი: მათემატიკა
სწავლების საფეხური--დაწყებითი 4 კლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა 6
გაკვეთლის თემა: მოქმედებათა შესრულების რიგი
გაკვეთილის მიზანი:
გაეცნონ მოქმედებათა შესრულების თანმიმდევრობას და იპოვონ გამოსახულების მნიშვნელობა
გაკვეთილის ხანგძლიობა: 45 წუთი
N
|
აქტივობა
|
აქტივობის
მიზანი
|
გამოყენებული
მეთოდები
|
კლასის ორგანიზება
|
სააწავლო
რესურსები
|
დრო
|
1
|
წინარე ცოდნის გააქტიურება,
|
აქტივობის მიზანია გაიხსენონ გამოსახულება
და მათემატიკური
მოქმედებები
|
ტესტები
|
ინდივიდუალური
|
ტესტები
|
7
|
2
|
მაპროვოცირებელი
დავალება
|
სახელმძღვანელოში
მოცემული
მაპროვოცორებელი
ამოცანის განხილვა და ამოხსნა
|
|
მთელი
კლასი
|
პლაკატები
|
5
|
3
|
სახელმძღვანელოში
მუშაობა
სავარჯიშო #3
# 4
|
სავარჯიშოების
ამოხსნა დემონსტრაციულად
|
|
მთელი
კლასი
|
სახელმძღვა
ნელო,
დაფა, ცარცი
სამუშაო
რვეულები
|
15
|
4
|
წუთშსვენება
|
განტვირთვა
|
|
|
მხიარული
ვარჯიშები
კლასთან
ერთად
|
1
|
5
|
შემაჯამებელი
სამუშაო
|
დამოუკიდებლად შესრულებული
სამუშაოს
ხარისხის
დადგენა
|
|
ინდივიდუალური
|
ტესტები
|
10
|
6
|
შეფასება შუქნიშნის
ბარათებით და
განმავითარებელი
კომენტარებით
თვითშფასება
|
|
|
ინდივიდუალური
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
8
|
საშინაო დავალება:
ოჯახის წევრების
პროფესიების
შესახებ ინფორ
მაციის შეგროვება
|
შესწავლილი
მასალის უკეთ გაც
ნობიერებისთვის
|
|
ინდივიდუალური
|
|
2
|
შეფასების რუბრიკა
შეფასების
კრიტერიუმები
|
მაღალი
|
საშუალო
|
დაბალი
|
ახალი მასალის
გაგაება,გააზრება
დამახსოვრება
|
მასალას
წარმატებით
გაართვა თავი
|
საჭიროებს დამატებით
დამოუკიდებელ მუშაობას
|
უჭირს ახალი
მასალის,გაგაება,
დამახსოვრება
|
შეფასება შუქნიშნის ბარათებით
|
მწვანე
|
ყვითელი
|
წითელი
|
გაკვეთილის ბოლოს
მისაღწევი შედეგები და მიზნის შესაბამისობა
ესგ-თან:
შეძლებს ოთხივე მათემატიკური მოქმედებების
და ფრჩხილების
შემცველი გამოსახულებების
მნიშვნელობების პოვნას,
მოქმედებათა შესრულების თანმიმდევრობის დადგენას
ხელმოწერა------ია
კეშელავა
თარიღი--------23.12
2018
Комментариев нет:
Отправить комментарий