გაკვეთილის გეგმა
მასწავლებლის სახელი,
გვარი,პირადი ნომერი: ია კეშელავა
46001007441
საგანი: მე და საზოგადოება
სწავლების საფეხური--დაწყებითი III კლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა 12
გაკვეთლის თემა: გარემო, რომელშიც ვცხოვრობ
„რატომ გვჭირდება სხვადასხვა პროფესიის ადამიანების
ყოფნა ჩვენს ირგვლივ?
გაკვეთილის მიზანი:
სხვადასხვა პროფესიისა და საქმიანობის მნიშვნელობისა და საჭიროების გაცნობიერება.
N
|
აქტივობა
|
აქტივობის
მიზანი
|
გამოყენებული
მეთოდები
|
კლასის ორგანიზება
|
სააწავლო
რესურსები
|
დრო
|
1
|
წინარე ცოდნის გააქტიურება,
|
აქტივობის მიზანია გაიხსენონ და კიდევ კარგად გაიაზრონ
ის გარემო რომელშიც ჩვენ ვცხოვრობთ
|
ტესტები
პასუხებით
დიახ-არა
|
ინდივიდუალური
|
ტესტები
|
10
|
2
|
მაპროვოცირებე
დავალება
|
სურათზე
გამოიცნონ
თუ რა პრო-
ფესიის ადამიანები
არიან
დახატული
|
ინდივიდუალური
|
პლაკატები
|
5
|
|
3
|
მინი-ლექცია
პროფესიის შესახებ
|
პროფესიისა და საქმიანობის
მნიშვნელობების
გათვითცნობიერება
|
საუბარი
|
მთელი
კლასი
|
5
|
|
4
|
ჩამოწერონ
თუ რა პროფესიის
ადამინები
ცხოვრობენ მათ
მეზობლად -
გააკეთონ
პრეზენტაცია
|
სოფელში მცხოვრები ადამიანების
პროფესიების გათვითცნობიერება
|
მუშაობა
ჯგუფებში
|
თაბახის ფურცლები,
პასტები
|
15
|
|
5
|
წუთშესვენება
|
განტვირთვა
|
მხიარული
ვარჯიშები
კლასთან ერთად
|
|||
6
|
ყველაზე მეტად რომელი პროფესია მოსწონთ ამ
ეტაპზე რა პროფესიას აირჩევენ
|
პროფესიის
არჩევის საფუძველის
ჩაყრა
|
დისკუსია
|
5
|
||
7
|
შეფასება
შუნიშნის ბარათებით და
განმავითარებე
ლი კომენტარებით
|
3
|
||||
8
|
საშინაო დავალება:
ოჯახის წევრების
პროფესიების
შესახებ ინფორ
მაციის შეგროვება
|
შესწავლილი
მასალის უკეთ გაც
ნობიერებისთვის
|
2
|
შეფასების რუბრიკა
შეფასების
კრიტერიუმები
|
მაღალი
|
საშუალო
|
დაბალი
|
ახალი მასალის
გაგაება,გააზრება
დამახსოვრება
|
მასალას
წარმატებით
გაართვა თავი
|
საჭიროებს დამატებით
დამოუკიდებელ მუშაობას
|
უჭირს ახალი
მასალის,გაგაება,
დამახსოვრება
|
შეფასება შუქნიშნის ბარათებით
|
მწვანე
|
ყვითელი
|
წითელი
|
გაკვეთილის ბოლოს
მისაღწევი შედეგები და მიზნის შესაბამისობა
ესგ-თან:
მოსწავლე აცნობიერებს სხვადასხვა პროფესიების და საქმიანობების მნიშვნელობებს
და საჭიროებებს
ხელმოწერა------ია
კეშელავა
თარიღი--------2018
Комментариев нет:
Отправить комментарий